Jak zastavit srážky a vyřešit finanční problémy s IS?

Dobrý den, IS sdělení ohledně výše přihlášené výše pohledávek a výše uhrazení do června 2022, rozdíl činil cca 90 500 Kč. Uhradila jsem darem 80 tis. a dále pokračují srážky z HPP i DPP/cca 20 tis.  měsíčně i více. Domnívám se, že srážky by již měly být pozastaveny. Vzhledem k tomu, že dochází k rapidnímu zdražení všeho a já mám k dispozici jen nezabavitelnou částku, dostávám se již do složité životní situace. IS vůbec nereaguje. Chápu že IS má zřejmě početnou agenci dlužníků a je mi jasné že přeplatek jednou bude "uvolněn", avšak jsem se domnívala, že pozastavení srážek proběhne ještě před rozhodnutím IS soudu. Co mohu ještě podniknout, jak postupovat? Děkuji za informace.

Dobrý den,

bohužel Vám nezbývá než dále apelovat na ins. správce, aby srážky ze mzdy ukončil. Přeplatek Vám bude samozřejmě vrácen (ale je pochopitelné, že v dnešní těžké době může být čekání na vrácení přeplatku velmi nepříjemné).