Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #16367, Prodejce nedodal auto a zkrachoval

Prodejce nedodal auto a zkrachoval, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám dotaz. Zdědil jsem po svém otci pohledávku, kterou vůči němu měl člověk, který s ním podepsal smlouvu o prodeji vozu, který můj otec od něj kupoval. Smlouva byla podepsána dne 31.12. 2014 a pán se pak 1.1. 2015 přihlásil do insolvence. Můj otec peníze za auto zaplatil, ale auto nikdy nedostal a ani peníze zpět. Teď mi tvrdí, že nic platit nebude. Zbavuje ho uzavřená insolvence trestněprávní odpovědnosti za tento čin? Mnohokrát děkuji

Dobrý den,

neznám detaily případu vašeho otce, ale pokud např. otec vůz kupoval od prodejce, kterému zaplatil a on následně zkrachoval, pak zde trestněprávní odpovědnost není (pokud nešlo o podvod). Pohledávku za prodávajícím bylo třeba přihlásit do ins. řízení. Po skončení insolvence (5 let splácení) bývají ostatní nezaplacené pohledávky prominuty bez možnosti dalšího vymáhání.