Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #12485, Prodali mi nemovitost v insolvenci

Jak se bránit, když byla nemovitost prodána v insolvenci za poloviční cenu?

Dobrý den, chci se zeptat, byla mi v insolvenci prodána nemovitost za poloviční cenu než jaká byla celou dobu uváděna na stránkách realitní kanceláře. Mohu se proti tomu nějak bránit? Jelikož mi tímto zůstal poloviční dluh, díky nízké ceně za prodáno nemovitost. Děkuji, přeji hezký den.

Dobrý den,

v insolvenci se nemovitosti prodávají obvykle formou dražby a vysoutěžená prodejní cena je tak velmi transparentní. Nejnižší podání bývá v dražbě stanoveno jako 2/3 hodnoty, v případě opakované dražby pak 1/2 (může klesat až na 1/4). Je tak možné, že se v případě opakované dražby nemovitost prodala jen za 50% očekávané ceny.