Jaký je postup, když se v insolvenci spoří na účtu a částka převyšuje nezabavitelnou část?

Dobrý den, když mi v insolvenci strhnou peníze a zůstane nezabavitelná částka a postupně si začnu takhle na účtě spořit a za pár měsíců tam bude částka, která tu nezabavitelnou převyšuje, jaký bude postup? Děkuji za reakci.

Dobrý den,

nezabavitelné minimum Vám nikdo zabavit nemůže. Jsou to vaše peníze a je jen na Vás, jak s nimi naložíte (zda je všechny utratíte či si je budete spořit). Úspory našetřené z nezabavitelných minim nemohou být použity ins. správcem na úmor dluhů v rámci osobního bankrotu.