Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #12066, Mohu splatit insolvenci dříve než za 5 let?

Mohu splatit insolvenci dříve než za 5 let?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám na vás dotaz. Pokud splácím insolvenci již 2. rokem (mám to na 5 let a 30% dluhu), tak jaký je prosím postup, pokud jsem dostala informaci od ins. správce, že moje celková 100% dlužná částka byla ponížena o 100 000 Kč? Takže vlastně těch 30% procent splatím o rok dřív než je 5 let. Myslíte, že mi to automaticky nechají stejně platit těch 5 let, nebo že na to dají nějaký zřetel, že jsem za 4 roky zaplatila 30%? Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

cílem insolvence je splatit co nejvíce dluhů za co nejkratší dobu. Nestačí tak splatit pouze stanovené minimum (30%). Insolvence může skončit dříve než za 5 let pouze v případě, kdy splatíte 100% přihlášených pohledávek. Určitě tak není možné žádat o ukončení insolvence po 4 letech s argumentem "už jsem splatila 30%".

U novějších řízení zahájených po 6/2019 může insolvence skončit již po 3 letech při splacení min. 60%.