Jak správně hospodařit s penězi před schválením insolvence a po ní?

Pokračování dotazu č. 9801: Ale bylo mi receno od spolecnosti ktera mi zarizovala insolvenci, ze si mam usetrit penizky dokud se mi nezacne strhavat insolvence, ze pak budu mit jen minimum a budu mit problem poplatit najem a pripadne opravy auta. Penize nemam na uctu, kdyz mi na ucet prijde vyplata, poplatim najem, elektrinu, spravce a zbytek si vyberu a schovam doma do obalky,  abych pak mel rezervu az se mi bude insolvence strhavat. To vadi? Take mi bylo receno, ze penize pred schvalenim insolvence jsou moje a az po schvaleni insolvence musim vse odevdavat. Jedna se mi o plat, zadne dalsi penize nemam.

Dobrý den,

v žádosti o oddlužení musíte uvést své majetkové poměry (tedy např. zmínit úspory doma v obálce). Soud pak rozhodne o způsobu řešení vašeho úpadku - splátkovým kalendářem (srážky ze mzdy) a/nebo zpeněžením majetku (kdy by se vyžadovalo vydání úspor). Bude-li vaše insolvence řešena splátkovým kalendářem, pak vám nikdo na úspory sahat nebude. V opačném případě ano.