Jak se vyhnout návštěvě insolvenčního správce, když přítel není hlášený na adrese nájmu?

Dobrý den, příteli se teď rozbíhá insolvence a insolvenční správce chce přijít na kontrolu obydlí. Přítel však u mě není hlášený a nájemcem bytu jsem pouze já, byť u mne přítel bydlí a adresu uvedl pouze jako korespondenční. Jak se této návštěvě vyhnout, když já si to jako nájemce bytu nepřeji? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

není podstatné, kde má váš přítel trvalé bydliště či kde je hlášen. Důležité je, kde skutečně bydlí. Pokud bydlí u Vás, pak proběhne kontrola domácnosti dlužníka u Vás. Vztah s dlužníkem v exekuci/insolvenci má svá specifika. Pokud toto (a jiná omezení) nejste ochotna strpět, najděte si jiného partnera.