Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11710, Prodají mi v insolvenci auto a dům?

Prodají mi v insolvenci auto a dům?, Exekuce a insolvence

Dobry den, od otce jsem zdedila po jeho smrti pul domu ve kterem uz nekolik let ziji se svou rodinou, ale jsem v insolvenci. Druhou pulku zdedil synovec. Tento dum je zaroven v zastave. Tez mam zdedene auto,  se kterym musim jezdit do prace a bez nej nemuzu dobre dojizdet do prace. A moje otazka je, kdyz mesicne platim spravci na isolvenci dohodnutou sumu, muze me spravce vystehovat z dane nemovitosti?

Dobrý den,

o způsobu řešení insolvence (zpeněžení majetku a/nebo splátkový kalendář) rozhoduje soud na návrh insolvenčního správce. Pokud jste majetek zdědila v průběhu insolvence, je nepatrné hodnoty (např. staré auto) a nelze zpeněžit (např. RD v bankovní zástavě), pravděpodobně Vás nikdo stěhovat pryč nebude.