Insolvence již splacena, proč mám ještě tři měsíce platit?

Dobrý den, mám insolvenci, kterou jsem splatila tento měsíc. Po té co jsem se informovala u svého insolvenčního správce kdy mi bude insolvence ukončena mi bylo řečeno, že je třeba platit ještě 3-4 měsíce z důvodu, kdybych ještě způsobila nějakou škodu nebo dluh. Tím pádem mi budou strhávat z plavu cca 8 až 10 tisíc měsíčně. Přeplatek mi bude údajně navrácen po zrušení insolvence. Má na toto insolvenční správce právo? Dle mých výpočtu mám již insolvenci splacenou. Proc mám ještě tři měsíce splácet? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o ukončení insolvence rozhoduje soud na návrh insolvenčního správce (nestačí prohlásit "mám to spočítané, končím"). Doporučuji se na dalším postupu ohledně ukončení insolvence domluvit s vaším insolvenčním správcem. Nejste-li s postupem svého správce spokojena, můžete dát podnět soudu (např. pro nečinnost).