Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9287, Koronavirus, insolvence a ztráta příjmu

Jak zabezpečit příjem v insolvenci po ztrátě zaměstnání?

Dobrý den, prosím o radu. Syn je v insolvenci. Já jsem u jeho splátek jako dárce. Pracuje jako kuchař. Nyní majitel totálně uzavřel restauraci a zaměstnance propustil. Já samozřejmě mohu splátky hradit, ale jde mi o to, že v insolvenci nesmí být nikdo bez práce. Stačí se zaregistrovat okamžitě na Úřadu práce? Nebo je v této situaci nějaká jiná alternativa? Momentálně těžko sežene v oboru jiné místo. Moc děkuji.

Dobrý den,

nemít práci nebo být registrován na Úřadu práce není důvodem pro ukončení insolvence. Podstatné je dále plnit podmínky osobního bankrotu a splácet (což lze i z podpory v nezaměstnanosti, kterou bude Vašemu synovi vyplácet Úřad práce). Doporučuji se co nejdříve zaregistrovat na Úřadu práce (kvůli podpoře a zdravotnímu pojištění) a aktivně hledat práci, třeba i mimo obor - skladníci, řidiči, pokladní - neustále je zde velká poptávka a mnohdy za lepší peníze než kuchaři.