Co se stane, když při oddlužení neuvedete všechny věřitele?

Dobrý den, podal jsem žádost o oddlužení a nyní probíhá dvouměsíční lhůta pro přihlášení pohledávek. Napsal jsem cca 15 věřitelů ale myslím, ze ještě nějaký věřitel bude chybět. Měl jsem opravdu hodně mikropůjček atd. Když se nepřihlásí jako věřitel do 2 měsíců, po řádně ukončené insolvenci už nemá nárok nijak částku vymáhat? A není moje chyba, že jsem neuvedl všechny věřitele, ale pouze ty, které si pamatuji? V advokátní kanceláři která mi návrh na oddlužení zpracovávala mi řekli, že po novele insolvenčního zákona stačí uvést pouze 2 věřitele. Uvedl jsem všechny, o kterých jsem věděl a které jsem si pamatoval, ale jak říkám, je možné, že některé jsem uvést zapomněl. Děkuji moc za odpověď a informace.

Dobrý den,

vaší povinností je uvést v žádosti o oddlužení všechny věřitele a povinností věřitelů je přihlásit pohledávky do insolvenčního řízení řádně a včas. Po úspěšném ukončení insolvence jsou zbylé nezaplacené dluhy prominuty a nelze je dále vymáhat. Pokud by nastala teoretická situace, kdy jste Vy v žádosti o oddlužení zapomněl věřitele uvést a tento věřitel by po Vás dluh začal vymáhat po úspěšném ukončení situace, záleželo by na právních argumentech protistran a rozhodnutí soudu (lepší však je se takové situace vyvarovat).