Jak se při insolvenčním řízení dohodnout na splátce, kterou budu schopen odesílat?

Dobrý den, hned po absolvování střední školy v roce 2013 jsem se dostal kvůli rodičům do potíží. Byli zadlužení a hypotéku, kterou si vzali na můj účet (banka ji poskytla protože ke mně přicházely výplaty obou dvou) bez mého vědomí neplatili. Mně přišla do ruky až exekuce na téměř půl milionu korun (vč. soudních přirážek) a od té doby se to se mnou táhne. Snažím se nějak vyžít a hledat možnosti jak "důstojně žít" nebo vydělávat legálně aniž bych zaplatil aspoň byt a základní potřeby, jenže se problémy jen kupí a čekám kdy se situace zlepší. Nyní po novele insolvenčního zákona v červnu 2019 vypadá situace konečně tak, abych se mohl se svojí situací vypořádat. Je nyní možné se při průběhu insolvenčního řízení dohodnout na splátce, kterou budu měsíčně schopen odesílat? Jde mi o to, abych se dokázal zbavit svých dluhů (ne jen posílat 5 let almužnu a čekat na konec). Ale ve svých 27 letech nebyl závislý na své přítelkyni, nebo okolí. dokázal i přesto vyjít a žít sám. Můj průměrný příjem je kolem 25 000 a životní náklady vč. bytu a energií se pohybují kolem 19 000 Kč. Velice děkuji za skvělé služby Vaší poradny i všech odborníku!

Dobrý den,

z čistého příjmu 25 000 Kč Vám v insolvenci bude zůstávat 12 739 Kč. Nezabavitelné minimum je jasně dané (dle výše příjmu a počtu vyživovaných osob) a nelze domluvit nižší splátku, neb cílem osobního bankrotu je splatit co nejvíce za co nejkratší dobu. Dluh 0,5 mil. Kč byste při těchto splátkách měl být schopen zaplatit za 3,5-4 roky. Poučení pro příště - nikdy nepropůjčujte své jméno jiným, zejména ne pro účely úvěrování.