Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11169, Kolik musíme splácet v insolvenci?

Kolik musíme splácet v insolvenci?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsme v insolvenci s manžel jeden rok. Mám minimální mzdu a manžel cca 24 000 Kč. Nemám žádnou vyživovací povinnost. Insolvence mi minulý měsíc strhla cca 500 Kč a manželovi cca 7 000 Kč, z toho 3 000 Kč na syna (výživné) Manžel má ještě jedno dítě, na které mu dneska soud uložil platit 5 500 Kč. Chtěla bych se proto zeptat, jestli nám to nějak ohrozí oddlužení, když jen na výživné bude dávat 8 500 Kč. Tím pádem zůstává manželovi 15 000 Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u ins. řízení zahájených po 6/2019 stačí pro úspěšné oddlužení měsíčně splácet min. 2 200 Kč (manželé 3 300 Kč). U dříve zahájených řízení je třeba splatit během 5 let min. 30% přihlášených pohledávek.