Jak se vyhnout dluhům a zastavit jejich navyšování? Poradíme vám, co udělat, když se ocitnete v problémech s dluhy.

Pokračování dotazu č. 14619: Dobrý den, syn se právě svěřil kamarádovi, že má dluhy. Část z toho tedy tímto zaplatil, ale bohužel nezaplatil vše a poté si nevěděl rady, neomlouvá ho to, ale oddlužení byla šance jak zastavit navyšování dluhů. Státní zástupce uvádí, že půjčku neuvedl úmyslně. No myslím že lépe bude probrat vše s právníkem. Děkuji moc za odpovědi a přeji hezký den.

Dobrý den,

pokud byl syn odsouzen a rozsudek nabyl právní moci (podmínka na 1 rok), je tento případ uzavřen a nemá příliš smysl se radit s právníkem. Nezapomeňte, že i kdyby se kamarád o své peníze v rámci ins. řízení přihlásil, pravděpodobně by nezískal vše zpět. Půjčovat si tedy peníze od kamaráda a následně vstupovat do osobního bankrotu příliš kamarádské není.