Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #21956,Kolik mi zůstane v insolvenci?

Jaká je minimální splátka insolvence pro manželský pár s dětmi a jedním zaměstnancem?

Dobrý den, mohu se zeptat? Manžel pracuje, má cca. 31 000 Kč čistého, já jsem na úřadu práce a již nepobírám žádnou podporu, jen mám příspěvek na děti 2 800 Kč. Paní z charity co nám bude vyřizovat insolvenci, tedy sepsání žádosti, tak nám říkala, že splátka by měla být cca. 5 100 Kč. Že těch zbylých 26 000 Kč je nezabavitelné minimum co nám zbyde. Jsme manželé a máme dvě děti 11 a 5 let. A že pokud si najdu práci a nebudu mít výdělek větší než cca. 25 000 Kč, že ode mě by se už nic strhávat nemělo. Je to tak? Sháním práci na zkrácený úvazek kvůli dětem, jelikož škola i školka začínají od 6 hod. a já mám auto a odvážím je (jsme z vesnice a škola i školka jsou cca. 6 km daleko, autobus tu moc nejezdí). Manžel řidičák nemá a ani by to nestíhal, dělá od 6 hod. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je to přesně tak jak píšete s jednou malou opravou - z příjmu 25 000 Kč by se Vám strhávalo 754 Kč (s příjmem 24 000 Kč jen 88 Kč).