Banky.cz Bankovní poradna zdarma Ostatní #7867, Insolvence a životní pojištění

Můžu platit životní pojistku později bez sankcí?

29.10.2019 Ostatní

Dobrý den, mám ins řízení, čekám na schválení soudem. Exekuce nemám. A dotaz je následující - pokud si platím měsíčně životní pojistku a není žádné datum splatnosti. Do žádosti jsem to jako dluh nepřidala. A paní mi řekla, že nevadí, když to pošlu až v půli listopadu. Nebude to brané jako dluh, když to platím pravidelně a není to uvedeno na žádosti?

Dobrý den,

přijde na to, o jaké životní pojištění se jedná (rizikové nebo spořící). Neplacení rizikového pojištění bude pojišťovna považovat za dluh a neuhrazené pojistné po Vás může vymáhat. Neplacením spoření Vám dluh nevzniká (pouze můžete porušit sjednané podmínky vašeho produktu, což se může negativně promítnout do naspořené hodnoty). V obou případech doporučuji následující - pokud na placení pojištění nemáte, pojištění zrušte (v insolvenci na něj spíše mít nebudete).