Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6967, Deponování mzdy u zaměstnavatele

Exekuce na platu u tchýně: Jak zastavit strhávání peněz po schváleném oddlužení?

Dobrý den, řešíme exekuci na platu u tchýně. V loňském roce jí bylo schváleno oddlužení zpeněžněním majetkové podstaty - má 1/2 domu a druhou polovinu má její bývalý manžel, kterému zatím oddlužnění schváleno nebylo. Správce čeká, zda bude oddlužnění schváleno i bývalému manželovi, aby se prodal celý dům jako celek, ale zatím to není vyřešené. Nyní jsme zjistili, že tchýni stále strhávají z platu část peněz, ačkoliv bylo oddlužení schváleno tím, že zpeněží majetkovou podstatu. Co můžeme udělat proto, aby jí peníze dál z výplaty nestrhávali? Děkuji

Dobrý den,

manželé by vždy měli žádat o exekuci společně. Až do momentu rozhodnutí soudu o způsobu řešení insolvence je část mzdy deponována zaměstnavatelem (a následně uvolněna dle instrukcí soudu).