Proč se banka přihlásila do mé insolvence, když celou částku zpět dostanou od ženy?

Dobrý den, prosím vás, s bývalou ženou jsme měli úvěr. Já vstoupil do insolvence a žena bude celý úvěr splácet. Proč se tedy banka přihlásila do mé insolvence, když celou částku zpět dostanou od ženy? Navíc to budou strhávat i mně.

Dobrý den,

věřitelé vždy vymáhají pohledávky všemi dostupnými prostředky (přihláška do insolvence, souběžné vymáhání po dalších účastnících úvěrové smlouvy, kteří nejsou v insolvenci). V součtu nezaplatíte s bývalou ženou více než kolik celkem dlužíte. Něco bude uhrazeno Vámi v rámci insolvence, něco bývalou manželkou v rámci vymáhání.