Jak se počítá nesplacená částka zesplatněných úvěrů a co s autem při insolvenci? Kdy lze schválit insolvenci při nedostačujícím platu?

Dobrý den, rozhodla jsem se jít do insolvence. V současné době mám již několik zesplatněných úvěrů. Počítá se z nich nesplacená částka nebo zesplatněná? Dále mám ve vlastnictví auto, které denně potřebuji pro to, abych vozila syna do a ze školy, jelikož je autista a není schopen jezdit sám autobusem. Dojíždí do jiného města. Syn má stav potvrzen lékařsky. Poslední dotaz - v jakých případech lze odsouhlasit insolvenci, když můj plat je na výši dluhu nedostačující? Nemám ani nikoho, kdo by mi pomohl - dohoda o důchodu, atd. Děkuji za odpovědi.

Dobrý den,

od 6/2019 není nutné v insolvenci splatit min. 30% přihlášených pohledávek. Pro úspěšné oddlužení stačí po dobu 5 let splácet min. 2 200 Kč měsíčně. Ostatní nesplacené dluhy budou následně prominuty.

Počítá se částka, kterou si věřitelé přihlásí do ins. řízení a kterou jim uzná ins. správce (může vyloučit neoprávněné nároky). Za podřízenou pohledávku se automaticky bere příslušenství (úroky, penále) nad 100% jistiny.