Insolvence a snížení splátek, Exekuce a insolvence

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám insolvenci (splátkový kalendář). Řádně platím a komunikuji se správcem. Díky tomu že jsme doma na 70%, nemůžu uhradit splátku a po komunikaci se správcem mi bylo řečeno, že mám to dané soudem a že to musím zaplatit a nebo podat to na soud. Při výměre splátky jsem měl jiný příjem a poslední rok se mi snížil, protože moc přesčasů není a úlevu na dítě si dala přítelkyně na sebe po rozchodu. Každý měsíc musím doplácet do 13 000 Kč někdy 500 Kč a někdy i více, zůstává mi o kolo 12 000 Kč. Dá se s tím něco udělat? Snížit splátky? Mám dáno soudem, že mám zaplatit 72% Předem moc děkuji.

Dobrý den,

insolvenční srážky nejsou fixní, vždy závisí na výši vašeho příjmu. S poklesem příjmu dochází automaticky ke snížení srážek tak, aby Vám zůstávalo nezabavitelné minimum (které může být s ohledem na Váš plat kolem 12-13 000 Kč). Pro úspěšné ukončení insolvence stačí během 5 let splatit min. 30% dluhů (ale samozřejmě čím více splatíte, tím lépe). Určitě ale nemusíte nic doplácet nad rámec nezabavitelného minima, pokud podmínku 30% splňujete.