Jak dosáhnout oddlužení při vysokých dluzích a nízkém příjmu?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Plánuji oddlužení. Výše dluhů je cca 1 500 000 Kč, příjem 23 000 Kč čistého, 2 děti a manžel. Nemovitost nemám, auto mám, ale potřebuji ho do práce. Vím, že musím splatit 30% závazků, ale dosáhnu i tak na oddlužení nebo na schválení? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

podmínka splatit během insolvence min. 30% přihlášených pohledávek byla zrušena již před 2 lety. Nově stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč (manželé 3 300 Kč) a "projevit snahu". Nemáte-li zúžené SJM, pak za dluhy ručíte s manželem společně a nerozlučně a doporučuji vám požádat o společné oddlužení manželů.