Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5776, Insolvence a dar obce na novorozence

Insolvence a dar obce na novorozence, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám insolvenci 2 roky a vše řádně splácím. Jsem těhotná a zanedlouho porodím, bude vítáni občánků. Dostávají se od obce finanční prostředky pro dítě na vkládání knížku 5 000 Kč. I to musím hlásit ins. správci? Vezmou si to nebo to zůstává dítěti? Děkuji za info

Dobrý den,

přijde na to, komu přesně je dar 5 000 Kč určen. Jestliže dětem (peníze budou uloženy na vkladní knížku vedenou na jméno dětí), pak se jedná o majetek dětí, který insolvenčnímu správci nehlásíte ani neodevzdáváte. Pokud by to byl dar rodičům, pak by se jednalo o mimořádný příjem, který jste povinna ins. správci nahlásit a odevzdat.