Banky.cz Banky.cz Štítky mimořádný příjem

mimořádný příjem

Insolvence a mimořádný příjem

Dobrý den, jak je to v insolvenci se sázením? Berou se případné výhry jako mimořádný příjem a odvádějí se tedy insolvenčnímu správci?

Úraz v insolvenci

Dobry den, jsme insolvenci. Mel jsem pracovni uraz. Na co mam nárok od pojištovny?

Uspokojení věřitelů v insolvenci

Dobrý den, již jsem se Vás ptala 16.10. 2019 (dotaz č. 7748) a prosím mám ještě doplňující dotaz: Začne-li manžel pobírat ten starobní důchod např. ve výši cca 7 000 Kč a ještě bude mít i příjmy jako OSVČ, může poté ins. správce požádat ins. soud o další řízení a navrhnout tam zvýšení procenta poměru uspokojení věřitelů? Nyní má manžel toto procento ve výši 30% a zbývá mu do konce insolvence ještě 15 měsíců . Ještě jednou děkuji za odpověď.

Výplata pojistného plnění v insolvenci

Dobrý den, jsem rok v insolvenci, platím si úrazové pojištění (pojištění mám uzavřené z doby před insolvencí). Pokud bych měla úraz a pojišťovna by mi vyplatila nějaké peníze za úraz, budu je muset odevzdat insolvenčnímu správci? A ještě jedna otázka - přemýšlím o zrušené té pojistky, to co ušetřím, si raději chci dávat na důchodové spoření, neb je mi již 50 let. Nebude to problém? Děkuji z odpověď.

Srážky ze mzdy a mimořádný příjem

Dobrý den, v měsíci červnu jsem byl v pracovní neschopnosti (pracovní úraz). Insolvenční správce mi strhl ze mzdy i nemocenské peníze. Budu muset odevzdávat i peníze od pojišťovny zaměstnavatele, která mi bude doplácet plat do 100% a bolestné? Děkuji za odpověď

Mimořádný příjem v insolvenci

Dobrý den, prosím vás, nedávno jsem se tu ptala, jak to když dostanu přeplatek za vodu a elektriku. Dneska jsme měli školení ohledně insolvence a pán mi řekl, že musím všechno odevzdat. A přitom minule jsem dostala odpověď, že mi to zůstane. A ještě se chci zeptat, jak je to když třeba můj děda dá vnučce 2 000 Kč na dárky - musí je taky vrátit? Prý dary se vracet musejí.

Daňová vratka a mimořádný příjem

Dobrý den, insolvence mi končí tento rok v prosinci. A já nevím kde se dá zjistit, kolik jsem již ze svého dluhu zaplatila. Dotaz číslo 2 (vrácení daní): Minulý rok mi vrátili vše ve výplatě i se srážkou, já už ale peníze utratila. Můžu za to jít do vězení? Mám 1 dítě (4,5 let). Dceru mám v péči. Celé 4 roky mě nikdo nekontaktoval až teď a to na email. Já myslela, že je vše v poho a v klidu, ale teď se bojím.

Mimořádný příjem v insolvenci

Pokračování dotazu číslo 6640: Jak by to bylo třeba v případě nabytí dědictví, kdybych třeba v době, kdy bych byla v oddlužovacím procesu, zdědila peníze, dům nebo “vyhrála v loterii”? O to bych taky přišla? Děkuji.

Mimořádný příjem v exekuci

Dobrý den, přítel má několik exekucí, také mu přišla exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky a to na doplatek na daňový bonus a doplatku na dani z příjmu fyzických osob z ročního zúčtování. Jde mi o to, jestli mu účetní může strhnout a zaslat přeplatek na dani z příjmu fyzických osob. Tento přeplatek je součástí čisté mzdy a z ní už se srážky na plat počítají. Takže by měl tento přeplatek stržen dvakrát. Jak je to tedy správně, může účetní přeplatek zaslat exekutorovi a následně z čisté mzdy (kde je také tento přeplatek počítán) počítat srážky na jiné exekuce?

Mohu v insolvenci nehlásit příjem z brigády?

Dobrý den, je v době splácení insolvence možný vedlejší příjem, aniž by se o tom musel informovat insolvenční správce? Děkuji za odpověď.

Zatajila jsem v insolvenci příjem z brigády

Dobrý den, vážený pane Jermaři, děkuji Vám za odpověď. Ovšem potřebuji vědět, co se stane, pokud jak se to nestalo mně, ale kamarádce (opravdu kamarádce :-) ), když ji někdo udal insolvenčnímu správci, že měla dobře placenou brigádu, kterou nenahlásila a insolvence ji právě má skončit 13.2. Správce odeslal soudu konec insolvence a ještě před tím dostal od někoho udání o brigádě. Dívala jsem se na zákon, kterému úplně nerozumím, kde se píše, že pokud během trvání insolvence se dlužník dopustí něčeho, co je v rozporu s insolvenčním řádem, že dlužník i po soudně přiklepnutém ukončení insolvence, uhradí pokutu, nebo se mu insolvence může zrušit. Ještě jednou předem moc děkuji za Váš čas a dodatečnou odpověď S úctou

Zatajil jsem mimořádný příjem

Dobrý den, když má někdo brigádu mimo zaměstnání a nenahlásí ji insolvenčnímu správci zhruba půl roku před skončením insolvence a dva dny před skončením se správce doví o této nenahlášené brigádě, bude to mít vliv na ukončení insolvence?

Pojistné plnění a mimořádný příjem v insolvenci

Dobrý den, z nezabavitelné částky 9 338 Kč si platím pojištění, které obsahuje i denní odškodné v době nemocenské. Pokud by tato situace nastala, má na tuto částku insolvenční správce nárok? I když mám zaplaceno 40% a z nemocenské se rovněž splácí .

Insolvence a dar obce na novorozence

Dobrý den, mám insolvenci 2 roky a vše řádně splácím. Jsem těhotná a zanedlouho porodím, bude vítáni občánků. Dostávají se od obce finanční prostředky pro dítě na vkládání knížku 5 000 Kč. I to musím hlásit ins. správci? Vezmou si to nebo to zůstává dítěti? Děkuji za info

Mimořádný příjem

Pokračování dotazu č. 5479: Díky za odpověď. Vrátit peníze z plnění za úraz tedy nelze za žádných okolností, i když paní správkyně pravidelně každý měsíc posílá věřitelům? Posílá jim dost velkou částku, jelikož přítel má vyšší plat.

Pojistné plnění a mimořádný příjem

Dobrý den, přítel měl pracovní úraz, od pojišťovny dostal určitou částku plnění, která byla ovšem celá odeslána insolvenční správkyni. Je možné, aby mu tuto částku správkyně vrátila? Díky

Mimořádný příjem

Pokračování dotazu č. 5032: A jak by to insolvenční správkyně rozeznala co je a co není dar? Když mi přítelkyně poslala 2 částky v rozmezí od 2 do 9 tisíc. Nebo občas prodám nějaké oblečení či elektroniku a peníze si nechávám posílat na účet či dokonce jsem pomohl člověku s roznosem letáků nebo s drobnými administrativními věcmi (nemám to na dohodu, nic) a dostal jsem také za to peníze na můj účet. A ano pravidelně za měsíc se mi strhává mzda a měl bych za 5 let zaplatit přes 35% dluhu. Děkuji

Mimořádný příjem

Pokračování dotazu č. 4593: Pokud tedy jsou mimořádné příjmy (odbytné z penzijního připojištění), zašle Allianz z již neexistující smlouvy tyto prostředky insolvenční správkyni? Mají na to právo? Nebo přímo mně a já je mám dát k dispozici na úhradu svých závazků v insolvenčním řízení jako mimořádnou splátku?

Mimořádný příjem

Dobrý den, jsem v insolvenci 3 rokem, loni mi byl na účet penzijní společnosti Allianz zaslán opožděně, po několika letech od Penzijního fondu České pojišťovny, převod prostředků penzijního připojištění. Smlouva u Allianz již ale byla dohodou ukončena, prostředky zaslány na účet exekutora a to ještě před insolvencí. Nyní jsem žádala Allianz o zaslání těchto prostředků na mou adresu a Allianz mi sdělila,že se obrátí nejdříve na exekutora, který předtím prostředky obdržel, nyní zas napsali, že budou kontaktovat insolvenční správkyni. Jaký je tedy můj nárok na tyto prostředky, budou mi zaslány, nebo budou poslány na účet insolvenční správkyně? Insolvence je řádně splácena. Děkuji za odpověď.

Přivýdělek v insolvenci

Dobrý den, chci se zeptat, jestliže jsem v začínající insolvenci (plat je dostačující na pokrytí dluhů, z platu se mi teprve začnou stahovat peníze), a uvažuji o nějakém přivýdělku - tak pokud se nemýlím, měla bych to ohlásit svému insolvenčnímu správci, ano? Co nejvyšší pokrytí dluhů. Dále - zda mi tento přivýdělek (např. 3 000 Kč) padne celý na splácení dluhů anebo mi z toho něco aspoň zůstane (1 500 Kč např.) ? A v případě, že ne (tedy že by to bylo demotivační tato snaha), zeptám se na rovinu - je možné tuto situaci řešit jinak? Abych neživořila na chlebu a vodě 5 let prosím vás? Peníze na ruku, složenkou? 5 let sice není až tak dlouho, ale přece jenom ne zas tak krátce, a kde máte svátky, dovolenou a člověk po tu dobu musí vlastně žít z almužny. Nebudu už rozebírat, že je to moje vina, nebo není, ano jsem si vědoma svých prohřešků - ano "po válce jsme všichni generálové :-)", a splatit bych měla určitě víc jak 30%. Nebere se ani ohled na odměny v případě svátků apod - vše se musí vlastně odevzdat inso. správci ?Rychlé odkazy

Banky v ČR