Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11681, Insolvence a mimořádný příjem

Můžou mi zrušit insolvenci kvůli neohlášeným platbám od rodiny, i když pravidelně splácím?

Dobry den, jsem víc jak 4 roky v insolvenci. Nikdy mne nepsali nebo nevolali, ze jsou nejake pochybnosti apod. K dnesnímu dni radne platím a mel bych splnit min 30%. Jen se ted bojim, ze mi zrusi insolvenci, kdyby prisli na to, ze mi jednou doslo na ucet 7 000 Kc (od rodiny). Ale to jsem hned obratem poslal na dluh. na dar. smlouve! Nekdy z rodiny poslou na ucet par stovek na Vanoce atd. ale ne kazdy mesíc (a ne desetitísice). Muzou mi zrusit insolvenci, kdyz radne platim, jen jsem nepriznal par plateb, co mi doslo od rodiny?

Dobrý den,

jak jsme Vám již psali, drobný dárek (např. 200 Kč na Vánoce) od rodiny nevadí. Ale nepřiznaný mimořádný příjem 7 000 Kč by už správci vadit mohl (je irelevantní, na co jste peníze z tohoto příjmu použil).

Každopádně naše bezplatná finanční poradna Vám otázku "jak k vašemu jednání přistoupí ins. správce či soud" zodpovědět nemůže. Doporučuji ins. správce o tomto mimořádném příjmu informovat.