Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14351, Nechá mi správce část mimořádného příjmu?

Nechá mi správce část mimořádného příjmu?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, prosím vás, mám dotaz ohledně vyplacení pojistného plnění po zesnulé babičce. Jedná se o částku cca 70 000 Kč a zajímá mě jen jedna věc, zda se dá nějak domluvit se správcem na zaplacení cca 60 000 Kč s tím, že na mé režie by zbylo 10 000 Kč. Nebo se musí automaticky odevzdávat úplně celá částka? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

mimořádný příjem je třeba nahlásit ins. správci, který rozhodne o dalším postupu. Bude záležet na výši ostatních příjmů a počtu vyživovaných osob.