Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5921, Pojistné plnění a mimořádný příjem v insolvenci

Pojistné plnění a mimořádný příjem v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, z nezabavitelné částky 9 338 Kč si platím pojištění, které obsahuje i denní odškodné v době nemocenské. Pokud by tato situace nastala, má na tuto částku insolvenční správce nárok? I když mám zaplaceno 40% a z nemocenské se rovněž splácí .

Dobrý den,

pojistné plnění je mimořádným příjmem, který je třeba odevzdat insolvenčnímu správci. Peníze jsou následně použity na rychlejší umoření Vašich dluhů. V rámci insolvence se snažíte splatit z dluhů co nejvíce (ideálně celých 100%), ale pro zdárné dokončení insolvence postačí 30%. Insolvenční správce Vám proto nemůže říct "už máte splaceno 40%, teď po Vás tolik peněz chtít nebudu".