Co se stane s výhrou v insolvenci? Musím odevzdat 400 Kč insolvenčnímu správci?

Dobrý den, jsem v insolvenci a v sázkové kanceláří (účet je na jméno) jsem vyhrál 400 Kč. Tuto částku musím odevzdat insolvenčnímu správci? (i když se jedná o takto malou částku) V případě neodevzdání peněz, má možnost to někdo zjistit? Děkuji

Dobrý den,

teoreticky jste povinen tento mimořádný příjem odevzdat insolvenčímu správci, ale v praxi po Vás spíše 400 Kč nikdo chtít nebude. Ohledně dotazu "má možnost to někdo zjistit" - to máte jako s přestupkem nebo trestným činem. Je určitá pravděpodobnost, že budete přistižen a následně potrestán (hrubé porušení pravidel insolvence by bylo pravděpodobně řešeno ukončením osobního bankrotu).