Jak ohlásit přivýdělek insolvenčnímu správci a jak se bude používat na splácení dluhů?

Dobrý den, chci se zeptat, jestliže jsem v začínající insolvenci (plat je dostačující na pokrytí dluhů, z platu se mi teprve začnou stahovat peníze), a uvažuji o nějakém přivýdělku - tak pokud se nemýlím, měla bych to ohlásit svému insolvenčnímu správci, ano? Co nejvyšší pokrytí dluhů. Dále - zda mi tento přivýdělek (např. 3 000 Kč) padne celý na splácení dluhů anebo mi z toho něco aspoň zůstane (1 500 Kč např.) ? A v případě, že ne (tedy že by to bylo demotivační tato snaha), zeptám se na rovinu - je možné tuto situaci řešit jinak? Abych neživořila na chlebu a vodě 5 let prosím vás? Peníze na ruku, složenkou? 5 let sice není až tak dlouho, ale přece jenom ne zas tak krátce, a kde máte svátky, dovolenou a člověk po tu dobu musí vlastně žít z almužny. Nebudu už rozebírat, že je to moje vina, nebo není, ano jsem si vědoma svých prohřešků - ano "po válce jsme všichni generálové :-)", a splatit bych měla určitě víc jak 30%. Nebere se ani ohled na odměny v případě svátků apod - vše se musí vlastně odevzdat inso. správci ?

Dobrý den,

insolvence znamená, že věřitelům nevrátíte až 70% jejich peněz. 5 let o chlebu a vodě je vyměřený trest za nesplacení až 70% dluhu. Všechny přivýdělky a ostatní mimořádné příjmy (výhra v loterii, přeplatek na dani z finančního úřadu, atd.) se musí hlásit insolvenčnímu správci, který tyto peníze použije na umoření dluhu. V případě přivýdělku se zkuste s insolvenčním správcem domluvit na kompromisu (např. 50% na umoření dluhu, 50% pro Vás). Kdyby mělo jít 100% na umoření dluhu, pak byste neměla motivaci pracovat navíc. Rozumný insolvenční správce určitě ocení Vaši snahu splatit více než 30% z dluhů.

Je jedno, jak je mzda vyplácena (na účet, složenkou, na ruku). Jakmile příjem zatajíte, porušujete tím pravidla hry a soud Vám v případě odhalení může osobní bankrot ihned ukončit. Nedoporučuji.