Jak rozeznat dar od prodeje a co to znamená pro insolvenční správkyni?

Pokračování dotazu č. 5032: A jak by to insolvenční správkyně rozeznala co je a co není dar? Když mi přítelkyně poslala 2 částky v rozmezí od 2 do 9 tisíc. Nebo občas prodám nějaké oblečení či elektroniku a peníze si nechávám posílat na účet či dokonce jsem pomohl člověku s roznosem letáků nebo s drobnými administrativními věcmi (nemám to na dohodu, nic) a dostal jsem také za to peníze na můj účet. A ano pravidelně za měsíc se mi strhává mzda a měl bych za 5 let zaplatit přes 35% dluhu. Děkuji

Dobrý den,

insolvenční správce nic rozeznávat nemusí - pro něj je automaticky všechno mimořádný příjem a na Vás je případně prokázat opak. Vše co zde popisujete (příjem z prodeje zboží, odměna za roznos letáků, atd.) je mimořádným příjmem, který by měl být použit k umoření Vašich dluhů. Pro 2 000 Kč Vás asi nikdo nahánět nebude. Pokud by však insolvenční správce trval na odevzdání těchto peněz, měl by na to plné právo.