Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6719, Daňová vratka a mimořádný příjem

Daňová vratka a mimořádný příjem, Exekuce a insolvence

Dobrý den, insolvence mi končí tento rok v prosinci. A já nevím kde se dá zjistit, kolik jsem již ze svého dluhu zaplatila. Dotaz číslo 2 (vrácení daní): Minulý rok mi vrátili vše ve výplatě i se srážkou, já už ale peníze utratila. Můžu za to jít do vězení? Mám 1 dítě (4,5 let). Dceru mám v péči. Celé 4 roky mě nikdo nekontaktoval až teď a to na email. Já myslela, že je vše v poho a v klidu, ale teď se bojím.

Dobrý den,

daňová vratka je mimořádným příjmem, který náleží insolvenčnímu správci (peníze budou použity na umoření Vašich dluhů). Neodevzdání těchto peněz není trestným činem (nemůžete za to jít do vězení) ale porušením pravidel osobního bankrotu (riskujete ukončení insolvence).

Přesnou výši již zaplaceného dluhu Vám potvrdí váš insolvenční správce.