Po ukončení insolvence je možné získat hypotéku? Jak dlouho trvá, než se vymažou záznamy? A co stavební spoření?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, lze vůbec po ukončení insolvence (osobní bankrot) získat ještě hypotéku? Vím, že po ukončení insolvence to bude trvat ještě dalších 5 let než se vymažou všechny možné záznamy v bankovních a jiných rejstřících včetně insolvenčního. Ale i po tomto výmazu, bude možné hypotéku dostat? A má smysl kvůli tomu zakládat stavební spoření?

Dobrý den,

chybovat je lidské a jedna insolvence určitě neznamená doživotní zákaz hypotéky. Za 5 let od momentu úspěšného ukončení insolvence bude reálné hypotéku získat. Stavební spoření je spořící produkt, zcela nezávislý na hypotéce (není nutné mít sjednané stavební spoření pro získání hypotéky). Banka Vám na hypotéku může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy období čekání (5 let) využijte k naspoření min. 10% z kupní ceny nemovitosti (ze stavebního spoření by bylo možné peníze vybrat až za 6 let).