Co se stane, když mám trvalý pobyt s partnerem v mém bytě a je v odlužení? A co když si najde brigádu na DPČ nebo DPP?

Dobrý den, chci se zeptat, přítel je v oddlužení a je ve svém podnájmu, kde má trvalý pobyt. Kdybychom se sestěhovali a on si nahlásil trvalý pobyt ke mně, hrozí mi něco? Vlastním byt, tak se chci předem informovat. Myslím kdyby on něco zanedbal? Může si sem někdo nakráčet a začít něco zabavovat, i když není spolumajitelem bytu, ale měl by tu jen nahlášenou trvalou adresu? A ještě - pracuje na HPP. Je problém, kdyby si k tomu našel ještě brigádu na DPČ nebo DPP? Ovlivní to nějak jeho situaci? Děkuji mockrát za odpověď.

Dobrý den,

byt v osobním vlastnictví Vám kvůli přítelovým dluhům nikdo nevezme, ale ins. správce by Vás navštívit mohl za účelem kontroly obydlí dlužníka. Taktéž pokud by insolvence skončila neúspěšně, navštívil by vás exekutor a mohl by obstavit věci ve společné domácnosti. Na Vás by pak případně bylo prokázání vlastnictví vašich věcí (např. pomocí účtenek na vaše jméno), jinak by hrozilo obstavení i vašich věcí.