Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6831, Poplatek za sepsání návrhu na oddlužení

Kdy a jak se platí poplatek za insolvenci? Jaký je vztah mezi poplatkem a splacením insolvence? Lze nastavit pevnou částku pro strhávání v rámci insolvence?

Dobrý den, kdy se platí poplatek za insolvenci? Je zahrnut až do splacení insolvence? A jde dát insolvencí pevná částka ke strhávání? Děkuji

Dobrý den,

poplatek za sepsání návrhu na oddlužení je stanoven zákonem na 4 000 Kč bez DPH (u manželů 6 000 Kč bez DPH) a neplatí se přímo tomu kdo návrh sepsal, ale přihlásí se formou přednostní pohledávky do insolvence.

Výše splátek v insolvenci je dána výší nezabavitelného minima (které je závislé na výši Vašich příjmů a počtu vyživovaných osob - může se každý měsíc lišit).