Úraz a nemoc v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, od minulého roku mám insolvenci, platil jsem od ledna do října, pak ztráta zaměstnání, vážný úraz, díky kterému jsem musel pobírat podporu a nemohl do práce ani na pohovory. Teď mi podpora skončila. Co dále? Pracovat nebudu ještě minimálně 3 měsíce kvůli zdravotnímu stavu. S mým správcem jsem v kontaktu. Od příštího měsíce mam prý 3 možnosti. Bud platit 1 100 Kč, ale to nejde dlouhodobě, max 1-2 měsíce mi řekl. Další možnost posílat 4 200 Kč a soud i správce bude spokojen - to je prý částka, kterou mi vypočetli, abych uspokojil 30 % a když jim přijde alespoň toto, nebudou to řešit. Další možnost pozastavení insolvence až na rok. Jak postupovat? Úřad mi už nic nedá a já budu v podstatě bez peněz. Správce mi řekl, ať si najdu alespoň nějakou brigádu z domova, třeba tvorbu webu, protože v tomhle oboru jsem pracoval x let a jim posílám aspoň 1 000 Kč. Ale jak je to s úřadem? Tomu by se to asi nelíbilo, že? Další na co jsem se ptal zda by pro mě nebylo lepší zařídit si OSVČ a dělat si zakázky on-line z domova, to mohu. Na to mi sdělil, že možnost to je, ale musel by být příjem takový jako z výplaty, ideálně 50-60 tisíc hrubého což nevím zda by bylo do začátku. Také mi řekl, že by pro mě bylo zatím asi nejvhodnější založit si živnost vedlejší a pak uvidím jak to půjde. Co myslíte a co doporučujete? Děkuji za reakce. Hlavně me zajímá ta část se živnosti. Kdybych ji založil a první měsíc měl třeba i 30 tisíc a více, tak to už asi nebude úplně správně, že? A další měsíc by mohlo být třeba i jen 8 tisíc, například.

Dobrý den,

insolvenci je možné přerušit až na 12 měsíců z vážného důvodu (např. úraz, dlouhodobá nemoc atd.). S živností doporučuji velmi opatrně - bez příjmu ze zaměstnání byste se hned stal OSVČ hlavní s povinností hradit sociální a zdravotní pojištění nehledě na výnosy/zisk min. 6 820 Kč/měsíc. Jako OSVČ určitě nemáte povinnost vydělávat hned 50-60 000 Kč hrubého - stačí plnit podmínky oddlužení (splatit min. 30% u řízení zahájených před 6/2019).