Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #8304, Vstupuji do insolvence, z čeho mám žít?

Vstupuji do insolvence, z čeho mám žít?, Exekuce a insolvence

Dobrý večer, deponovali mi mzdu do rozhodnutí soudu, ze zbytku mzdy musím zaplatit i insol. správce?Nevím jak, když mi zbudou po zapl. nájmu atd 2 500 Kč. Je to možné? Děkuji

Dobrý den,

deponování exekučních srážek ze mzdy zaměstnavatelem na příkaz exekutora po vstupu do insolvence je běžnou praxí. Nemělo by Vás to nijak poškozovat, neboť tyto srážky byste bez vstupu do insolvence stejně nedostala (byly by dál vypláceny exekutorovi). V insolvenci Vám bude zbývat méně než v exekuci s nepřednostními pohledávkami, takže nyní i s deponováním mzdy Vám stále zůstává více peněz než budete mít k dispozici po plném schválení insolvence. Až do momentu schválení insolvence platíte správce ze svého (1 089 Kč/měsíc), po schválení insolvence už se to platí ze srážek.

Vždy je třeba přizpůsobit své výdaje svým příjmům (jinak zbankrotujete). Nemáte-li dostatek příjmů na pokrytí svého životního standardu, musíte si buď něco odpustit nebo si vydělat více.