Návrat z mateřské do práce, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem v insolvenci již třetím rokem. Řádně platím své závazky. Momentálně jsem z mateřské nastoupila do práce a mám dotaz. V rámci povolení oddlužení mám darovací smlouvu, dle které jsem povinna platit každý měsíc částku 2 800 Kč. Nově mi bylo sděleno, že částka která mi bude strhávána z platu nebude obsahovat 2 800 Kč, ale musím je platit ještě k tomu, co mi bude strháváno. Vzhledem k tomu, že mám 1 vyživované dítě a jsem matka samoživitelka pracující v sousedním městě než žiji, tak po odečtu zabavitelné částky, oněch 2 800 Kč a autobusů mi z výplaty nezůstane takřka nic. Chci se zeptat, zda je možné nějak buď zrušit darovací smlouvu, když částka jenž bude strhnuta je 4 200 Kč nebo zda je možné zažádat o rapidní snížení strhnutých peněz. Děkuji

Dobrý den,

v rámci insolvence započaté před 1/6/2019 máte povinnost splatit min. 30% dluhů během 5 let. Pokud tuto podmínku splníte pouze se srážkami ze mzdy, neměl by být problém darovací smlouvu zrušit a na insolvenci posílat pouze zákonné srážky ze mzdy.