Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #11629, Pojištění ztráty platební karty

Pojištění ztráty platební karty, Běžný účet

2.11.2020 Běžný účet

Dobrý den, mám aktivní pojištění proti odcizení a ztrátě platební karty, kterou jsem před několika měsíci zničil, nechtěně. Pokud požádám o novou kartu, probíhá to tak, že mi banka nejprve naúčtuje poplatek, který mi následně vrátí. Bude třeba těch 300 korun poukázat ins. správci? Já s tím paušálně nemám problém, splácím několik procent měsíčně, jen nechci udělat úplně nesmyslnou chybu.

Dobrý den,

příjem z pojistného plnění je klasifikován v osobním bankrotu jako mimořádný příjem a je třeba ho odevzdat ins. správci (resp. se Vám započítá do celkového měsíčního příjmu, ze kterého se vypočte nezabavitelné minimum - v závislosti na výši celkového příjmu a počtu vyživovaných osob).