Jak se vypořádat s dědictvím při sporu s bratrem v insolvenci?

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Asi před rokem a půl mi zemřela matka. Dědické řízení ovšem bylo pozastaveno, jelikož můj bratr na mne podal žalobu, ve které napadá pravost matkou zanechané závěti. Podstatným faktem je to, že můj bratr je v insolvenci, která by mu ovšem cca do půl roku měla skončit (bylo mu povoleno oddlužení). Jeho snahou je vedením soudního sporu (který je z jeho strany stále oddalován) dosáhnout toho, že po skončení insolvence získá peníze a podíly na majetku z dědictví. Insolvenční správce je o tom, že by měl dědit spraven. Není mi ovšem jasné, jestli ukončením insolvence bratrovy závazky vůči věřitelům naprosto končí a zda tedy skutečně tímto jeho postupem může IS a věřitele obejít. A hraje nějako roli to, že matka zemřela v době, kdy bratr ještě v insolvenci byl, a jeho závazky by tak mohly být brány zpětně? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

po úspěšném oddlužení budou ostatní nesplacené závazky prominuty a nebude možné je dále vymáhat. Insolvenční řízení bude ukončeno a ins. správce si nebude moci nárokovat peníze z dědického řízení, které proběhne v budoucnu. Nelze však vyloučit, že ins. správce vyhodnotí jednání vašeho bratra jako "nepoctivý záměr" a navrhne zrušení oddlužení.