Jak se vyhnout exekuci a najít řešení pro dluhovou past po insolvenci?

Dobrý den, jsem téměř čtyři roky po insolvenci, ale dostal jsem se do dluhové pasti. Nevlastním nemovitost a nikdo z mých známých také ne. Je nějaká možnost konsolidace a splácet jen jeden úvěr? Chci předejít problémům s exekucí. Ale ať hledám jak hledám, tak nic jsem nenašel co by mi mohlo situaci vyřešit. Připadá mi to, že jsem už dopředu určený k likvidaci. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste se po prodělané insolvenci znovu dostal do finančních problémů (závazky po splatnosti, negativní záznamy v registrech), pak Vám nikdo nebude ochoten peníze půjčit (ani úvěry konsolidovat), protože pravděpodobně nejste schopen rozumně řídit své finance a opět Vám hrozí osobní bankrot. Půjčovat si peníze na spotřebu a běžné výdaje je jako brát drogy a insolvence pak představuje léčbu v podobě tvrdé odvykací kůry. Stačí dodržovat 2 velmi jednoduchá pravidla:

1) peníze se půjčuji jen na investice (např. hypotéka na vlastní bydlení)

2) na běžné výdaje a spotřebu si musím vydělat (na co nemám, to si nekupuji)

Pokud Vám jedna léčba (insolvence) nestačila, bude nutné požádat o druhý osobní bankrot na dalších 5 let. Řešením není hledat známé, kteří vlastní nemovitost a mohli by ji dát do zástavy za Váš další úvěr (protože v současné situaci by Vám peníze půjčily jen pochybné nebankovky, které se specializují na dlužníky s nemovitostmi - jejich cílem je dlužníky o tyto nemovitosti připravit, ne Vám pomoci). Řešením je si nepůjčovat na spotřebu a běžné výdaje.