Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #4029, Účet v insolvenci

Účet v insolvenci, Běžný účet

ŠR

Dobrý den, mohu si zřídit osobní účet u banky, pokud budu ještě jeden rok v insolvenci? Děkuji za odpověď.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

ano, běžný účet si v insolvenci zřídit můžete. Exekuce (resp. jejich vykonavatelnost) jsou během insolvence pozastavené, tedy by Vám exekutor účet blokovat neměl.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

8.7.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Equa bank, Air Bank, Fio banka. Tyto tři společnosti nabízí v roce 2020 nejlepší běžné účty na českém trhu. Bodují zejména minimem poplatků, přehledným mobilním bankovnictvím a moderními způsoby placení. Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, která zhodnotila produkty od 70 finančních společností.

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

7.7.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Víte kolik bank se sídlem v České republice nabízí svoje služby? Kterou banku nejvíce využívají klienti, která je „nejlepší“? Při odpovědi na tyto otázky většinu z nás asi napadne jmenovat jednu z bank z tzv. velké čtyřky.

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

6.7.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Nedávná pandemie koronaviru COVID–19 přinesla nejen spoustu omezení, ale také jeden zdánlivě překvapivý efekt – růst zájmu o životní pojištění. Upozornily na to některé pojišťovny. Větší poptávka po životním pojištění je přitom logická. Právě tato pojistka totiž dokáže výrazně zmírnit následky různých nemocí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JP

#10640, Získám hypotéku?, Hypoteční poradna, 7.7.2020

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda mám nárok na hypotéku, když mám již 6 měsíců nulové příjmy. Jsem již 2 roky majitelkou firmy. Jinak má HM činí 45 000 Kč.

Dobrý den, s nulovými příjmy hypotéku nezískáte, neb byste ji neměla z čeho splácet. Např. čistá mzda 30 000 Kč je dostatečná pro získání hypotéky ve výši 3 mil. Kč na 30 let.

JP

#10639, Insolvence a dar, Exekuce a insolvence, 7.7.2020

Pokračování dotazu č. 10625: Dobrý den, můj ex-přítel mi v minulosti poslal 4krát peníze na účet. Dohromady se jednalo o částku 15 000 Kč. Peníze měly sloužit na koupi věcí, které jsem potřebovala. Dva roky spolu nejsme a včera mi přišel dopis od insolvenčního správce, že mám ex-příteli peníze vrátit, jelikož se jednalo o obohacení. O dluzích jsem nevěděla. Nežili jsme spolu v jedné domácnosti. Kdo má pravdu? Děkuji za odpověď

Dobrý den, v tomto případě leží důkazní břemeno na Vašem ex-příteli či insolvenčním správci, kteří Vás nařkli z bezdůvodného obohacení se. Převody menších částek v celkovém souhrnu 15 000 Kč lze považovat mezi partnery za běžné a je téměř nemožné prokázat bezdůvodné obohacení se.

KB

#10638, Platba na chybný účet a kurzová ztráta, Platba, 7.7.2020

Dobrý den, omylem byla zaslána platba za fakturu firmě místo na její běžný účet u KB na její devizový účet u stejné banky. Vznikla jí tak prý kurzová ztráta a údajně se nedá platba vrátit bez tohoto rozdílu. Existuje nějaká možnost jak tuto mylnou platbu vrátit ve stejné výši, popřípadě nemůže si převést tuto platbu jen z účtu na účet v kurzu, který byl stejný jako v den platby v červnu? Děkuji

Dobrý den, příjemci platby kurzová ztráta skutečně vznikla a tuto platbu stornovat nelze. Pokud jste poslala koruny na devizový účet, banka příjemce automaticky přepočetla příchozí korunovou platbu kurzem devizy prodej na cizí měnu účtu. Jenže Váš obchodní partner od Vás očekával platbu v korunách a při případném převodu z devizového účtu na korunový účet by banka převáděnou částku opět konvertovala kurzem devizy nákup. Rozdíl těchto dvou konverzí může být i 10%. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR