Proč je částka za splátku insolvence nižší než očekávaná a proč je označena jako exekuce?

Dobrý den, měl jsem první splátku insolvence. Ale trochu nechápu to jak je to napsáno na výplatní pásce. Čistá mzda 21 683 Kč, částka k výplatě 13 837 Kč (což souhlasí dle kalkulačky, jsem ženatý a jedno dítě). Změna depozit 20 817 Kč (za 5 měsíců), exekuce nepřednostní 24 740 Kč, insolvence splátky 3 923 Kč. Strženo mi bylo tedy 7 846 Kč. 3 923 Kč tedy bylo připočteno k depozitu (20 817+ 3 923 Kč) a částka označena jako nepřednostní exekuce ve výši 24 740 Kč. Proč je toto označení jako exekuce, když jsem v insolvenci a splátka insolvence je uvedena 3 923 Kč když má být dvojnásobná? Všechny částky mely byt přece zaslány ins. správci, že? Děkuji

Dobrý den,

ano, po schválení insolvence se dočasně deponované exekuční srážky u zaměstnavatele posílají insolvenčnímu správci spolu s řádnou srážkou ze mzdy. Doporučuji vše prověřit se mzdovou účtárnou vašeho zaměstnavatele.