Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6587, Proč mi v insolvenci zůstává tak málo?

Proč mi v insolvenci zůstává tak málo?, Exekuce a insolvence

Dobry den, proč pořad nechávají v insolvenci jen 9 700 Kč? Dyť se z toho nedá žít, vše se zdražilo, nájem, potraviny a jiné náklady pro život. Jsem 3. rokem v insolvenci. Platím nájem 6 000 Kč, na jídlo my zbývá 3700 Kč a to chodím do práce. Svačiny do práce kupuji každý den, pak na doma jídlo. 110 Kč na den. To mají lide, kteří jsou na sociálních dávkách a ne ti, kteří pracují. A ještě kde je potřebná hygiena.

Dobrý den,

pohledem do historii zjistíte, že dlužníci se dnes mají velmi dobře. V dávných dobách byl za nesplacený dluh trest smrti, později otroctví a nakonec pouhé vězení. Dnes stačí během 5 let splatit min. 30% dluhů a zbytek je prominut. Nově od 1/6/2019 padá i podmínka 30% (bude stačit měsíčně splácet jen 2 200 Kč). Vyžít z 9 700 Kč není určitě snadné. Osobní bankrot ale nemá být procházkou růžovým sadem. Berte to jako formu trestu za své dluhy, které jste nebyl schopen řádně splácet.