Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #16753, Jsem v insolvenci a banka mi strhla peníze z účtu

Jsem v insolvenci a banka mi strhla peníze z účtu, Exekuce a insolvence

Dobrý den, v červenci 2021 mi byly Českou spořitelnou strženy sirotčí důchody na jména děti (již bylo zažádáno o insolvenci) a banka si tyto částky připsala k zaplaceni kontokorentu. Může toto banka provést s penězi přímo určenými a vedenými na jména dětí? Bylo mi řečeno, že až po schválení splátkového kalendáře insolvenčním soudem mužů požádat o navrácení. Je to pravda? Předem děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

obecně jste od data podání žádosti o oddlužení chráněna proti exekucím a nikdo by Vám další peníze srážet neměl (max. lze požádat o dočasné deponování srážek ze mzdy). Banka ale může dle obchodních podmínek započíst zůstatek na účtu vůči vašim dluhům. V případě peněz dětí (na vašem účtu) by i toto mohlo být sporné. Bylo by třeba bance prokázat, že stržené peníze nebyly vaším majetkem.