Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7362, Zpráva o plnění oddlužení (ZOPO)

Zpráva o plnění oddlužení (ZOPO), Exekuce a insolvence

Dobrý den, má insolvenční správce skutečně povinnost posílat na soud 2x ročně (březen a září) zprávu o plnění oddlužení, nebo soudy tolerují, když zprávy neposílá? Můj správce totiž na soud nic neposílá. Já posílám tak jak mám výplatní pásky doporučeně jak správci, tak soudu do uvedeného data, což se objevuje i na justici u mého spisu, ale správce neposlal zatím nikdy nic. S insolvenčním správcem nejsem v žádném kontaktu, ale peníze, které jsou mi strhávány z platu samozřejmě poctivě rozposílává (to vidím v internetovém bankovnictví u dvou bank, kde mám dluh, že se to postupně ukrajuje).

Dobrý den,

s novelou insolvečního zákona lze povinnost předkládat soudu Zprávu o plnění oddlužení (ZOPO) interpretovat takto: Je-li vše v pořádku (dlužník plní jak má), ZOPO není třeba soudu předkládat, nicméně soud si tento dokument může kdykoliv vyžádat.