Využití tříleté zvýhodněné varianty pro invalidního důchodce při oddlužení manželů

Dobrý den, jsem invalidní důchodce II. stupně a chci se prosím zeptat na toto. Můžeme i v případě oddlužení manželů využít tříletou zvýhodněnou variantu pro důchodce, i když manžel není důchodce? Manžel je zaměstnán na hlavní pracovní poměr. Děkuji

Dobrý den,

v zákoně se píše: Oddlužení plněním splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty je splněno, jestliže:

(4) Vznikl-li dlužníku nárok na starobní důchod před schválením oddlužení a tento nárok trval po celou dobu schváleného oddlužení nebo je-li dlužník invalidní ve druhém nebo třetím stupni, je oddlužení plněním splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty splněno, jestliže nebylo zrušeno po dobu 3 let od schválení oddlužení.

Z výše uvedeného bohužel není jasné, stačí-li u manželů pouze jeden invalidní důchodce či nikoliv. Doporučuji vyčkat další měsíce na dovysvětlení zákona či první výklady soudů.