Kolik nám zůstane při přivýdělku v insolvenci a důchodu?

Dobrý den, jsme s manželkou v insolvenci a oba v důchodu. Nyní se nám naskytla příležitost přivýdělku. Kolik mi zůstane, když mám 24 000 Kč důchod a cca 18 000 Kč plat a manželka 15 600 Kč důchod a 10 000 Kč přivýdělek? Budou nám vráceny nějaké přeplatky? Protože oba výdělky nám berou. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Vám by z čistého příjmu 42 000 Kč mělo zůstávat 23 870 Kč, manželce z příjmu 25 600 Kč pak 18 404 Kč. V insolvenci jsou srážky vždy úměrné výši příjmu - čím vyšší příjem, tím vyšší srážky, ale zároveň tím více Vám taktéž zůstává. Příjmy z přivýdělků se určitě hodí, část Vám s manželkou zůstane (bez přivýdělků by Vám strhávali více z důchodů).