Insolvenční komise stanovila příteli splátky na 300 000 Kč na 3 roky, ale je možné to změnit?

Dobrý den, bývalý přítel byl minulý týden před insolvenční komisí. Má částku 300 000 Kč a nastavili mu to na 3 roky, plat činí v čisté mzdě 21 000 Kč. Bydlí u rodičů, nemá žádné děti, žádný majetek. Vypočítali mu, že mu budou nechávat měsíčně pouze 6 300 Kč. Je to možné, když je to pod hranicí životního minima? Nemůže si určit on sám částku, kterou by chtěl splácet, aby se vešel do těch 3 let? Když to počítáme, tak plus mínus to takhle vychází, že by to měl splatit za 21 měsíců když mu nechají pouze těch 6 300 Kč a ne 36 měsíců co má stanovené. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

výši nezabavitelného minima (kolik zůstává dlužníkovi ze mzdy) v insolvenci nevolí dlužník ani věřitelé, vše je pevně dané zákonem (závisí to na výši příjmu a počtu vyživovaných osob). Z 21 000 Kč by mu bez dětí mělo zbývat 11 288 Kč.