Záloha na mzdu, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, měl bych dotaz, jestli mi zaměstnavatel může v insolvenci poskytnout zálohu na mzdu. Zatím se přihlašují věřitelé a z výplaty se nic nestrhává. Zajímá mě, jestli mohu požádat o zálohu na mzdu, když mám nyní nutné výdaje. A to tak, že o poskytnutou částku pak bude mzda ponížená? V zaměstnání toto nabízejí, ale nevím, zda to lze i v insolvenci.

Dobrý den,

pokud Vám tento benefit zaměstnavatel nabízí, insolvence teoreticky nebude překážkou (minimálně v tuto chvíli, kdy ještě nebyly zahájeny srážky ze mzdy). Po zahájení srážek bych doporučoval nečerpat zálohu vyšší než nezabavitelné minimum. Je však možné, že dlužníkům v exekuci/insolvenci nebude zaměstnavatel ochoten tento benefit poskytovat.