Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #15997, Můžu si půjčit v insolvenci na auto?

Můžu si půjčit v insolvenci na auto?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
2.12.2021 Půjčka

Dobrý den, jsem v insolvenci již 2 roky, řádně platím. Mohu si od soukromé osoby (tchána) vzít půjčku na automobil (60 tisíc), která bude splatná až po poslední splátce insolvence v měsíčních splátkách, které jsou nižší než je insolvenční splátka? Tchán se radil s kamarádem právníkem, který mu řekl, že je toto nejschůdnější cesta. Automobil potřebuji, abych mohla dojíždět do sousedního města, kde vedu kroužek keramiky a také abych mohla jezdit na prodejní výstavy (toto mám vedlejší příjem jako OSVČ, o kterém insolvenční správce samozřejmě ví), můj nynější je bohužel již neopravitelný. Insolvenční správce mi doporučil, abych si od tchána nechala udělat darovací smlouvu, ale právník mu řekl, že to není vhodné. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v insolvenci na sebe nesmíte brát další závazky (nesmíte si půjčovat další peníze). Jste předlužená, nezvládla jste splácet své závazky, a proto jste pod nucenou správou ins. správce, který se snaží umořit část vašich dluhů. Za těchto okolností se zkrátka nemůžete znovu zadlužit. Pokud by Vám tchán peníze daroval, jednalo by se o mimořádný příjem, který by ins. správce použil na umoření vašich dluhů. Chce-li Vám tchán pomoci, nechť  si koupí auto na sebe a Vám ho půjčuje.