Co se stane po zrušení insolvence a jaké jsou možnosti pro budoucnost?

Dobrý den,  3 a půl roku máme insolvenci. Bohužel se naše finanční situace zhoršila a neplatili jsme a insolvence nám bude zrušena. Psali jsme k soudu že tak jednáme neúmyslně. Vždy jsme na výzvu soudu reagovali, jen s insolvenčním správcem komunikace skoro žádná, nebrali tel., neodpovídali ani na email. Chci se zeptat co bude po zrušení insolvence, jestli můžeme po nějaké době opět zažádat. Jestli mohu i nadále mít bankovní účet. Děkuji za vaši odpověď.

Dobrý den,

zhoršená finanční situace (neschopnost splácet) není považována za nepoctivý záměr. O další oddlužení můžete požádat kdykoliv. U nově zahájených řízení stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč (u manželů 3 300 Kč) - již není nutné splatit během 5 let min. 30% přihlášených pohledávek.